Yürüyüş / Treeking

ADRASAN YÜRÜYÜŞ PARKURU, LİKYA YOLU 


Adrasan yürüyüş ve serbest tırmanış yapmaya çok uygun parkurlarla doludur.

Özellikle sonbahar ve kış aylarındaki yürüyüş ve tırmanış gezilerinizde Antalya’nın iklimi sayesinde bahar havasındaymış gibi uygun hava koşullarında yürüyüş yapabiliyorsunuz…

Grup halinde yürüyüş organizasyonları düzenlenebildiği gibi eşinizle veya arkadaşınızla münferit olarak da çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Tesisimiz resepsiyonunda bulunan danışmada konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bölgedeki yürüyüş parkurları , Sazak koyu , Adrasan Kız Kalesi , Gelidonya Feneri , Olympos , Çıralı ve ormanda serbest yürüyüştür.  

SERBEST TIRMANIŞ

Musa dağı : Adrasan’a gelip de Adrasan'ın simgesi haline gelmiş olan Musa dağına tırmanmamak olmaz. Bu tırmanış zor olan serbest tırmanış parkurudur. Tırmanışa başlamadan önce yolumuza sıkça çıkacak olan diken ve çalılar sebebiyle şort yerine rahat bir pantolon veya eşofman ve keskinleşmiş kaya kenarlarını rahatça tutabilmek için eldiven giymenizi tavsiye ederiz.  Birkaç saatlik bir tırmanışa zirveye geldiğinizde göreceğiniz manzara size neden bu mücadeleyi yaşamanızın mutlaka gerekli olduğunu konusunda ikna edecek güzellikte, bütün Adrasan ayaklarınızın altında uzanırken rüzgar kulaklarınıza Adrasan’ın güzellikleri ile ilgili şarkılar söyleyecek.

Sizleri Adrasan bölgesinin eşsiz doğasında yürüyüş için harika bir gün ve çok güzel bir parkur bekliyor.

Serbest münferit yürüyüşler için herhangi bir milli park giriş ücreti bulunmamaktadır.